KDU-ČSL
Přihlásit se

e-Kniha: Ústava České republiky


Osobní web předsedy KDU-ČSL Pavela Bělobrádka
Videoblog předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka 

1200 lidovců se sešlo na Dni KDU-ČSL v Jihlavě

1200 lidovců se sešlo na Dni KDU-ČSL v Jihlavě

14.6.2014 14:20:30

TISKOVÁ ZPRÁVA
 

Jihlava, 14. června - Areálem Jihlavského pivovaru v sobotu zněla hudba a politické zdravice. Na akci s názvem Den KDU-ČSL se tam sešlo přes tisíc členů a příznivců strany s rodinami. Po deseti letech tak ožila stranická tradice, kdy se křesťanští demokraté mohou navzájem setkat se svými stranickými špičkami i se spolustraníky z různých regionů. Zasloužilí lidovci byli oceněni čestným členstvím. O hudební doprovod se postarala mimo jiné kapela Hradišťan.

 

„KDU-ČSL má díky téměř stoleté tradici své pevné místo v české společnosti. Také proto máme možnost pozvat všechny členy s rodinami, abychom se v takto hojném počtu sešli na Dni KDU-ČSL. Je to příležitost poděkovat členům za nasazení v krajských, prezidentských, sněmovních a evropských volbách, ve kterých bychom bez jejich práce nemohli uspět. Zároveň je to příležitost, kdy nám členové mohou dát přímou zpětnou vazbou na naši práci ve vládě a ve sněmovně. V posledních letech nám situace nedovolovala pořádat takto velkou akci. Obnovení této tradice je dalším signálem toho, že KDU-ČSL je obrozenou stranou a chystá se posílit svou pozici na politické scéně. Nejbližším krokem k tomu budou podzimní senátní a komunální volby, ve kterých se chystáme uspět,“ popisuje situaci předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. 
 

Společný Den KDU-ČSL byl také šancí ocenit členy, kteří svůj život úzce spojili se stranou a svou občanskou činností jí dělali čest. Z rukou předsedy tam převzalo jedenáct členů slavnostní plaketu a Čestné členství KDU-ČSL. Mezi oceněnými byl například člen Konfederace politických vězňů Ignác Bilík, aktivní odpůrkyně komunismu Olga Škvařilová nebo Josef Chmelař, který byl totálně nasazen v Německu i v PTP ve Stříbře.

 Kontakt:
Václav Pláteník - tiskový mluvčí KDU-ČSL
728 125 589
platenik@kdu.cz

 

 
Sdílet článek:Přidat k Yahoo Bookmarks Přidat k Facebook Přidat k Delicious Přidat k Twitter Přidat k StumbleUpon Přidat k MySpace Přidat k Google Bookmarks