KDU-ČSL
Přihlásit se

e-Kniha: Ústava České republiky


Osobní web předsedy KDU-ČSL Pavela Bělobrádka
Videoblog předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka 

Zuzana Roithová eurokomisařkou být nechce, doporučuje Petra Blížkovského

Zuzana Roithová eurokomisařkou být nechce, doporučuje Petra Blížkovského

2.7.2014 11:50:10

TISKOVÁ ZPRÁVA | 2. 7. 2014

Dnes ráno na tiskové konferenci bývalá europoslankyně Zuzana Roithová oznámila, že se nebude ucházet o post eurokomisaře v nově vznikající Evropské komisi. Chce tak vyhovět slibu svým blízkým, že se z Bruselu po deseti letech vrátí domů a bude se věnovat rodině a publikační činnosti. Místo sebe ale nabízí jiné jméno. Vhodným kandidátem by podle ní byl zkušený bruselský úředník Petr Blížkovský, který působí v Evropské radě jako ředitel pro zemědělské otázky a patří k nejvýše postaveným Čechům v orgánech EU.

 

„Petr Blížkovský podle mého názoru převyšuje svou odborností všechny stranické kandidáty a práci eurokomisaře je schopen okamžitě plně vykonávat. Není spojen s žádnou stranou, má tedy šanci být kompromisním kandidátem vlády a nejlepší volbou pro Českou republiku,“ říká místopředsedkyně KDU-ČSL Zuzana Roithová.

Podle předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka je situace v koalici taková, že žádný ze stranických kandidátů zatím nezískal širší podporu. „Vláda by podle mého názoru měla hledat kandidáta, na kterém je možná širší shoda. Již není čas déle vyčkávat, potřebujeme shodu na konkrétním jménu, abychom měli jasnou představu o osobě příštího eurokomisaře a portfolia, které bude zastávat. Máme šanci získat pozici místopředsedy Komise. Kandidát tedy musí být schopen zastávat silné ekonomické portfolio. Petr Blížkovský tyto zkušenosti má, proto jsem jeho jméno zmínil jako tip od Zuzany Roithové předsedovi vlády a budeme o tom dále jednat,“ potvrdil Pavel Bělobrádek.

Petr Blížkovský (*1963), ředitel, Generální sekretariát Rady Evropské unie
Brněnský rodák působil v devadesátých letech na Ministerstvu zemědělství, kde byl později zástupcem ředitele kabinetu ministra. Později se na Ministerstvu zahraničních věcí zabýval přípravou vstupu České republiky do Evropské unie, působil na Stálém zastoupení ČR při EU. Od roku 2004 pracoval ve funkci ředitele pro ekonomickou a regionální politiku na Generálním sekretariátu Rady EU. Nyní působí v Evropské radě ve funkci ředitele pro zemědělské otázky.

Přílohou CV Petra Blížkovského.
 

Kontakt:
Václav Pláteník - tiskový mluvčí KDU-ČSL
728 125 589
platenik@kdu.cz

 

Přiložené dokumenty

 
Sdílet článek:Přidat k Yahoo Bookmarks Přidat k Facebook Přidat k Delicious Přidat k Twitter Přidat k StumbleUpon Přidat k MySpace Přidat k Google Bookmarks