KDU-ČSL
Přihlásit se

Opencard byl podvod a my ho vyšetříme, slibuje poslanec

Opencard byl podvod a my ho vyšetříme, slibuje poslanec

30.6.2014 9:55:22

27. 6. 20:42

Sněmovní vyšetřovací komise pro opencard se dobere konkrétních zjištění, tvrdí v rozhovoru pro Aktuálně.cz její člen, lidovec Ivan Gabal. Časový tlak je však velký, dodává.

 

Praha – Problémový projekt červené pražské karty Opencard mohl být dopředu chystaným podvodem.

Podle poslance Ivana Gabala (KDU-ČSL) o tom svědčí několik důkazů, na které během dosavadního dvouměsíčního působení narazil on a jeho osm kolegů ze speciální sněmovní vyšetřovací komise, která má prověřit pozadí akce, za níž Praha zaplatila přes jednu miliardu korun.

"Měli bychom nejen identifikovat, kde nastal problém ve vyšetřování, ale i kdo se dopustil té kruciální záležitosti, kterou tento podvod vznikl," říká Gabal v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

A své si myslí nejen o lidech z magistrátu z éry bývalého primátora Pavla Béma, kdy projekt Opencard vznikl, ale i o některých členech justice. Dozorující státní zástupkyni Dagmar Máchové například Gabal po jejím výslechu přímo řekl, že podle něj Máchová nemá zájem vyšetřovat korupci v zemi.
 

 
Sdílet článek:Přidat k Yahoo Bookmarks Přidat k Facebook Přidat k Delicious Přidat k Twitter Přidat k StumbleUpon Přidat k MySpace Přidat k Google Bookmarks