KDU-ČSL
Přihlásit se

Pavel Botek: „Dva platy? Zcela jistě mi bude stačit jediný“

Pavel Botek: „Dva platy? Zcela jistě mi bude stačit jediný“

7.7.2014 15:09:36

7.7.2014 Dobrý den s kurýrem Strana 2 Zprávy ze Slovácka; JAROSLAV CHUDARA 
 
OSTROŽSKÁ N. VES - Dvaačtyřicetiletý místostarosta Pavel Botek z Ostrožské Nové Vsi má kuráž. Dvacetileté zkušenosti z komunální politiky chce na podzim zúročit prací v Senátu. Když na to přijde, zástupce KDU-ČSL chce zvládnout funkci místního i senátního politika.
 

 

* Pokud byste se stal senátorem a zároveň uspěl i v komunálních volbách - platilo by stejně jako u lidoveckých starostů Patrika Kunčara z Uherského Brodu a Ondřeje Benešíka ze Strání, že se vzdáte „obecního“ platu?
 
Přispívat na charitu je pro nás něco samozřejmého, ať již člověk pobírá jeden nebo dva platy. Ale pravdou je, že pokud by mne lidé zvolili do Senátu a dostal bych i důvěru v komunálních volbách, tak mi zcela jistě bude stačit pouze jeden plat. Skutečně se nehoním za mamonem.
 
* Proč vlastně chcete být senátorem? Jak dlouho jste zvažoval přijetí nominace?
 
Ve veřejném životě se pohybuji už dvacet let. Čtyři roky jako řadový zastupitel a šestnáct let jsem místostarosta Ostrožské Nové Vsi. Praktická politika mě baví, takže pro mě bylo naprosto přirozené rozhodnutí usilovat i o post senátora za náš region. Chci být senátorem pro region užitečným, pro lidi, kteří tady žijí, pro řemeslníky a živnostníky, kteří zde podnikají, a místní firmy, které zde dávají lidem práci. Chci se taky mnohem více bít za poskytovatele sociálních služeb, jejichž práce je velmi důležitá. Zvažování přijetí kandidatury pochopitelně bylo, ale pomohlo mi, že na rozhodnutí jsem nebyl sám. Celá moje rodina za mnou stojí a fandí mi. Bez toho by to ani nešlo.
 
Celý rozhovor si můžete přečíst v týdeníku Dobrý den s kurýrem.

 

 
Sdílet článek:Přidat k Yahoo Bookmarks Přidat k Facebook Přidat k Delicious Přidat k Twitter Přidat k StumbleUpon Přidat k MySpace Přidat k Google Bookmarks